تکنولوژیست های اتاق عمل
 
درد و دل همکلاسی ها

آنالیز یونیت

·       استادان گرامی ، مخصوصا آنهایی که اصلا و به هیچ وجه به فوتبال علاقه ندارند (مخصوصا استقلال ) در کلاس درس از خود گذشتگی نفرمایند و خلاصه برنامه نود را اجرا نکنند.

·       سوال از اساتید محترم و به شدت مورد علاقه دانشجویان مخصوصا خانم های کلاس: سوت زدن در کلاس دقیقا به چه معناست؟

·       یه سوال : چرا برای بعضی اساتید ( آنهایی که با ما هم رشته ای نیستند و از این موضوع به درگاه خداوند شاکرند ) منفی دادن مثل آب خوردنه؟ تازه نصفه منفی هم میدن؟ آخه چرا؟ نه، واقعا نه ، نه واقعا نه ، چرا مثبت نه؟

·       آرزو به دلمون مونده تو دانشکده ی پیرا آب و لیوان رو کنار هم زیارت کنیم.

·       به خبری که هم اکنون از سازمان هوا فضا به دستمان رسید توجه فرمائید :

·       به علت سرعت ما فوق صوت آسانسور دانشکده در حمل و نقل دانشجویان ابتلا به التهاب مفاصل (آرترایتیس ) در سالهای آتی پیش بینی میشود.

·       فکر کنید به خاطر شکستن یه سوزن تاریخ گذشته ناقابل ، اونم حین آموزش جهت ارائه خدمات به ملت گرامی چه حرفایی که نشنیدیم.

·       برای جلوگیری از چورتینگ سر کلاس ، انواع بازی ها برای گوشی های متنوع در دسترس است (جهت تهیه این محصولات با در دست داشتن کارت دانشجویی به نمایندگی های معتبرمان در سراسر کشور مراجعه فرمایید ).

·       از دوستان گرامی تقاضا مندیم ( ما رو میگه ) از پوشیدن لباس همسان با نماد   Puma (سفید با خطوط متقاطع زرد ) خودداری فرمایند چون به قولی ما فقط از روی لباس هویت فرد را تشخیص میدهیم در غیر این صورت دچار مشکلات حاد مغزی تشخیصی میشویم.

·       اینم یه جوک مشهدی که به چند نفر آدم ثابت بشه من متعصب نیستم و شدیدا هم open mind ام : یه روز یه بشری میره مشهد با یه کامیون بار شمع... بهش میگن مراقب باش مشهدیاشمع دزدن... میگه باشه حواسم هست... خلاصه صد تا قفل میزنه به در و پیکر کامیون و پارکش میکنه...میره حرم و برمیگرده میبینه همه شمع ها سر جاشونند حتی یه دونه هم کم نشده... سوار میشه بره هر چی استارت میزنه ماشین روشن نمیشه نگو شمع ماشین و دزدیدن....

                           ن.داودی    و      ف.واحدی

 

طبقه بندی: طنز، 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 29 آذر 1389 توسط همکلاسی های OR.88

محققان رشته کانی شناسی و فیزیک مواد سخت در پاریس ، با شبیه سازی رایانه ای اعلام کرده اند که سیاره های شبه زمینی به دلیل نداشتن میدان مغناطیسی محافظ ، قابل سکونت نیستند . سیاره های سنگی که جرم انها چند برابر زمین است و دانشمندان از انها به عنوان سیاره هایی با توانایی رشدو  نمو حیات یاد می کنند ، با کمبود عمده و حیاتی میدان مغناطیسی محافظتی مواجهند .

این گونه به نظرمی رسد که سیاره ها ، میدان مغناطیسی خود را مدیون هسته ای فلزی هستند که نیمه مذاب است ؛ اما شبیه سازی یک سیاره شبه زمینی بزرگ تر از زمین توسط این محققان نشان می دهد که فشار بالا می تواند هسته چنین سیاره ای را جامد نگه دارد . در این صورت و بدون وجود میدان مغناطیسی ، سیاره در معرض پرتو های مضر کیهانی قرار خواهد گرفت و اتمسفر ان توسط جریان و طوفان ذراتی که از سوی ستاره این سیاره جاری است ، از بین خواهد رفت . به این شکل ، حتی اگر سیاره ، در بخش قابل سکونت ستاره خود قرار داشته باشد نیز امکان شکل گیری حیات روی ان به شدت کاهش می یابد . با این همه به باور « ولادا استامانکوویچ » ( از مرکز هوا فضای برلین ) هنوز برای رد کردن هسته های مذاب فلزی و میدان مغناطیسی در سیاره های شبه زمینی بسیار زود است. وی معتقد است درون  این سیاره ها می تواند به اندازه ای داغ شود که حرارت ان به درجه ذوب اهن برسد. البته حرارت دقیق می تواند بسیار بیشتر از چیزی باشد که گمان می رود ؛  اما هیچ کس واقعیت این قضیه را نمی داند.

 

 

طبقه بندی: علمی، 
نوشته شده در تاریخ شنبه 27 آذر 1389 توسط سینا زارع

گروهی از پژوهشگران ژاپنی دریافته اند ، نوعی باکتری در بدن شته گیاه نخود فرنگی زندگی میکند و به این حشره اجازه می دهد که برای استتار ، خود را به رنگ سبز در بیاورد. برخی از  شته های نخود فرنگی به رنگ قرمز و برخی دیگر به رنگ سبز هستند. شته هایی که به رنگ سبز هستند می توانند خودرا در میان نخودفرنگی ها مخفی کنند و به این ترتیب از شانس بیشتری برای بقا برخوردارند. در حالی که شته های قرمز به راحتی توسط حیوانات شکارچی شناسایی می شوند.

مطالعات پیشین نشان می دادند که ژنوم این حشره حاوی ژنهای مختلفی است ، که ترکیبات کاروتنوئیدی (رنگدانه های ارگانیکی به رنگ قرمز) را رمز گذاری می کنند. حضور و یا عدم حضور یکی از این ژنها موجب ان می شود که رنگ این شته ها به رنگ قرمز و یا سبز در بیاید.

اکنون دانشمندان ژاپنی عامل جدیدی را کشف کردند که در تغییر رنگ و استتار این حشرات به انها کمک می کند . انها با مطالعه بر روی شته های سبز مشاهده کردند ، شته ها در اخرین مرحله توسعه پس از جنینی به رنگ قرمز هستند و با همین رنگ متولد می شود؛ اما وقتی رشد می کنند سبز می شوند. پایه این تغییر یک باکتری است که در بدن این شته زندگی می کند. دانشمندان برای این نمونه انتی بیوتیک تجویز کردند و دریافتند که پس از رفع الودگی باکتریایی این شته ها به رنگ قرمز باز می گردند. این باکتری همزی رنگدانه های سبز تولید نمی کند بلکه شته را تحریک می کند که این رنگدانه ها را تولید کند.

طبقه بندی: علمی، 
نوشته شده در تاریخ شنبه 27 آذر 1389 توسط سینا زارع

نتیجه تصویر EEG از مغز آقایون کلاس ما :

پی نوشت : آیا میدانید توپ مورد مشاهده در تصویر توپ ساکر است ؟! 

(دیدید منم اطلاعات ورزشی دارم؟!)

 

طبقه بندی: ورزشی، 
نوشته شده در تاریخ شنبه 27 آذر 1389 توسط نازنین داودی

 

عبدالله موحد نفر سوم كشتی آزاد ،وزن 66 كیلوگرم در مسابقات المپیاد دانشجویان پسر دانشگاه های علوم پزشكی كشور

                                                   مرسی عبدالله جون

طبقه بندی: ورزشی، 
نوشته شده در تاریخ شنبه 20 آذر 1389 توسط همکلاسی های OR.88

پژوهش های تازه اطلاعات اعجاب انگیزی را در باره ی سازو کار ترمیم قسمت های اسیب دیده مغز که برای توجه و حافظه مهمند ،به دست می دهد.

پژوهشی جدید نقش قسمت های اسیب ندیده مغز را در جایگزینی و حمایت از عملکرد ترمیمی برجسته می کند. اسیب های مغزی با توجه به مکان و شدت صدمه ،پیامد های ویرانگری دارند. صدمه به قسمتی از مغز که قشر پیش پیشانی نامیده می شود ،در بیشتر موارد به کم شدن حافظه و توجه منجر می شود. با این حال افراد می توانند با گذشت زمان برخی عملکرد ها را باز یابند.

مطالعاتی که بازیابی کاستی حرکتی یا زمانی را بررسی کرده است ،نشان می دهد که بخش های اسیب ندیده مغز می توانند جبرانگر بخش های اسیب دیده باشند.

دکتر « ووتیک » و همکارانش (از دانشگاه برکلی ) در مطالعه ای ، فعالیت مغز را در بیمارانی بررسی کرده اند که فقط در یک سمت مغز انها قشر پیش پیشانی اسیب دیده بود. پژوهشگران مشتاق به بررسی عملکرد شناختی بدون عیب در بیمارانی بودند که قشر پیش پیشانی انها در یک نیمکره ی مغز اسیب دیده بود و توسط کنش جبرانی قشر پیش پیشانی در قسمت سالم اسیب ندیده مغز جبران می شد.

 

 

 

طبقه بندی: علمی، 
نوشته شده در تاریخ شنبه 20 آذر 1389 توسط همکلاسی های OR.88
(تعداد کل صفحات:2)      1   2  
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات