تبلیغات
تکنولوژیست های اتاق عمل - بچه ها یه خبر

تکنولوژیست های اتاق عمل
 
درد و دل همکلاسی ها

سلام بچه ها با توجه به اینکه مساله تفکیک جنسیتی ( با توجه به نظرات ) براتون مهمه تصمیم گرفتم این مطلبو بذارم تا شاید یکم از خشمتون کم بشه. داشتین شدید قاطی می کردیناااااااا

نظر مثبت کارشناسان در مورد دستور جدید احمدی نژاد

به دنبال نامه رییس جمهوری به وزیر علوم مبنی خودداری از تفكیك جنسیتی كلاس‌های دانشگاه و سطحی و غیر عالمانه بودن این بحث ها، كارشناسان این اقدام را مثبت ارزیابی و بر لزوم اعمال این دستور و پایان دادن بر این موضوع تاكید كردند.
نماینده مردم شهركرد در مجلس شورای اسلامی با سطحی ارزیابی كردن تفكیك جنسیتی در دانشگاه‌ها بر آزادی انتخاب نوع پوشش تاكید كرد و گفت: هر فرد حق دارد به انتخاب خود نوع پوشش خود را به شرطی كه خلاف شئون اسلامی نباشد،انتخاب كند و دولت‌ها نباید در مسایل شخصی افراد دخالت كنند.
وی در عین حال عنوان كرد: باتوجه به فرهنگ كشورما، فرهنگ برهنگی جایگاهی ندارد وباید این موضوعات در قالب ارتقاء فرهنگی ومكانیزم‌های كنترل اجتماعی دنبال شود.

سیره امام را در نظر بگیرید
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاكید بر سیره امام (ره) درمواجه با این مسایل گفت: این اقدامات ادامه حركت تنگ نظرانه‌ای است كه درزمان امام (ره) هم مطرح می‌شد و اجازه بروز نمی‌یافت.
ترابی افزود: خوشبختانه با دستور دولت از تحمیل تبعات این اقدامات به نظام جلوگیری شد.
نماینده مردم شهركرد درمجلس با اشاره به وجود دانشگاه‌های تك جنسیتی در كشور گفت: پیش از آزمون كنكور، دانشجویان با آگاهی از وضعیت دانشگاه‌ها به انتخاب رشته اقدام كرده‌اند و نمی‌توان برای دانشگاه‌هایی كه از پیش تفكیك جنسیتی در آنها لحاظ نشده این تفكیك را تحمیل كرد.

اصلاح اشتباهات توسط دولت
اما در همین حال "علی شكوری راد"، نماینده مردم تهران در مجلس ششم در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایلنا دستور رئیس جمهوری در این مورد را موضوعی "انتخاباتی"، ارزیابی كرد و گفت: برای جلوگیری از این اقدامات نیازی به نامه نگاری وجود ندارد.
وی اصلاح اشتباهات توسط دولت و تسری این نگاه را به سایر حوزه ها مثبت ارزیابی كرد.

طرح تفكیك و جامعه سنتی
"مصطفی مهرآیین"، دكترای جامعه شناسی و پژوهشگر اجتماعی نیز در این خصوص به خبرنگار ایلنا گفت: این شیوه برخورد با محیط دانشگاه مبتنی بر قواعد و اصولی محیط های علمی نیست.
وی در پاسخ به این پرسش كه چگونه این دغدغه ایجاد شده كه عده ای زمان خود را برای پرداختن به تفكیك یا اختلاط جنسیتی صرف می كنند، گفت: جریان سنتی می كوشد با ارایه تفسیر ویژه، نهاد دانشگاه و رابطه دختر و پسر در نهادهای دانشگاهی قشر سنتی را نسبت به این گروه حساس كرده و آنها را در چالش با نهادهای مدرن قرار دهد.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 15 تیر 1390 توسط همکلاسی های OR.88
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک